Türkiye’den tüm dünyaya komedi markaları

Grafi2000 Prodüksiyon, “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” kreatif uygulamaları ile özelikle internet, TV, mobil ortamlarda, yazılı ve görsel mecralar için projeler üreten bir firmadır.

Yirmi yılı aşkın süredir, kesintisiz üretimi ile mizah konusunda uzmanlaşmış olan Grafi2000, çocuklar öncelikli olmak üzere markalaşan içerikler üretmektedir.

‘Grafi2000 Comedy’ programı ile Türkiye’de komedi içeriğine yeni bir yaklaşım getiren Grafi2000, fenomen haline gelen ‘Kaca Kafalar’; ilk yerli çizgi dizi Pembe & Mavi, Harbi Tivi, Acar Kafadarlar, Rüya’nın Günlüğü, Çınar gibi pek çok başarılı yapıma imza attı.

Grafi2000, ‘Fırıldak Ailesi’ ile yetişkin animasyonunun Türkiye’deki ilk örneklerinden birine imza attı. 2013 yılında bölümleri yayınlanan ‘Fırıldak Ailesi’, Türkiye’de beyaz perdede izleyicisi ile buluşan ilk yetişkin çizgi filmi oldu. Marka, onuncu senesinde kitapları ile raflarda yerini almakta. ‘Noel Dayı’, flaş animasyonun ilk örneklerinin verildiği doksanlı yıllarda büyük yankı uyandırmış ve bugün de nostaljik bir kült olarak bilinirliğini korumakta…

Çürük Ali Mikrop Necati, YouTube mecarasında yayın hayatına başlayan öncü içeriklerden oldu. Ağız bakım konusunda çocuklardaki dikkat çekici etkinliği ile yayıncılık dünyasında da büyüme kaydetmekte.

Cartoon Network’te yayınlanan ilk Türk çizgi filmi olan Kral Şakir, 360 derecelik marka stratejisi ile Türkiye’nin en sevilen çocuk markası olmayı başarmıştır. Kral Şakir sinema gişesinden yayıncılığa, lisanslı ürünlerden ratinglere pek çok farklı kategoride rekorlara imza atmaktadır. Grafi2000, ‘Süper Bir Takım’ ‘Varol Abi’ gibi yeni yapımlarla, Türkiye’den dünyaya açılan markalar üretmeye devam etmektedir.

İnternet

Türkiye’nin en çok izlenen mizah ve eğlence sitesi ünvanına kavuşmuş olan Grafi2000.com sitesinin yaratıcı ekibi olarak, gelişen internet dünyasıyla birlikte, webisode’lar, kısa filmler, viral videolar üretiyoruz.

Televizyon

Grafi2000 Comedy programı ile başlayan tv serüvenimiz, bir fenomen haline gelen Koca Kafalar, ilk yerli çizgi dizi Pembe&Mavi, Harbi Tivi, Acar Kafadarlar, Rüya’nın Günlüğü, Çınar ve Fırıldak Ailesi ile devam etti.

Reklam

Ürün yerleştirme, senaryo entegrasyonu ve advertoriallar kreatif reklam uygulamalarımızın merkezinde. Basın, tv, sinema ve internet reklamları ve viral çalışmalarımızla farklılık arayan markaların tercihiyiz.

İç İletişim

Şirket içi sinerjinin devamlı dinamik kalması, çalışanların gerek yönetim ekibiyle, gerekse de birbirleriyle iletişim halinde olmasını ve bağlılığını arttırmayı hedefleyen iç iletişim çalışmaları üretiyoruz.

Grafi2000 ilkleri

– GRAFI2000.COM Türkiye’nin en çok izlenen mizah ve eğlence sitesi ünvanına kavuşmuş olan Grafi2000.com sitesidir.
– Grafi2000 Comedy Grafi2000 Prodüksiyon tarafından hazırlanan 2000lerin başında fırtınalar estiren Grafi2000 Comedy programından bir bölüm.

– Pembe ve Mavi  Türkiye’nin ilk çizgi film yapımıdır. Açılış tarihi 2005 yılıdır. 8 bölümden oluşmaktadır. Pembe ve Mavi izlerken tanık olacağınız iki aile vardır. Bunlardan birisinin adı “Portakal ailesi” diğerinin adı “Bronz ailesi” dir. Pembe ve Mavi Türk çizgi filmi olduğu için gerek kadın erkek ilişkilerini konu alması, gerekse sanatçıları çizgi filme dahil etmesi olsun keyifle izleyebileceğiniz çizgi filmlerindendir. Bebeklik dönemlerinde erkeklere mavi renkte giysiler, eşyalar kız çocuklarına pembe renkteki giysiler eşyalar alınır. Bu Türk kültürünü diziye de eklemiş olan çizgi film yapımcıları erkekleri mavi renkte kadınları pembe renkte yapmıştır.

Koca Kafalar TV, Kanal D’de 13 Temmuz’da başlayan bir mizah – eğlence programıdır. 5 Ekim 2009′da Koca Kafalarla Baba Haber Bülteni olarak başladı Grafi2000 Prodüksiyon tarafından hazırlanan, Berk Tokay ve Varol Yaşaroğlu’nun “Koca Kafalar”ı canlandırdığı programın yapımcılığını Varol Yaşaroğlu üstleniyor.

Programda her hafta, “Koca Kafalar”ın ünlü bir konuk ile yaptığı talk show, halktan kişilerin ve ünlülerin de rol aldığı “Koca Kafalar” skeçleri ile renklendiriliyor.

Acar Kafadarlar

Harbi Tivi

Rüya’nın Günlüğü

Koca Kafalar ile BabaHaber Bülteni

Şahin ve Çetesi

Çınar

Fırıldak Ailesi
25 Eyl 2013 tarihinde yayınlandı
http://www.cookplus.com katkılarıyla Grafi2000 Prodüksiyon tarafından hazırlanan Fırıldak Ailesi animasyon dizisinin ikinci sezonunun dördüncü bölümü.

Yapımcı : Varol Yaşaroğlu

Senaryo: Haluk Can Dizdaroğlu

Genel Yönetmen : Berk Tokay

Yönetmen : Haluk Can Dizdaroğlu

Uygulayıcı Yapımcı : Ömer Sinir

Proje Koordinatörü : Mesut Apaydın

Seslendirenler :
Sabri — Bülent Kayabaş
Yıldız — Gülen Karaman
Dürdane — Tülay Bursa
Zeki — Keremcan Köse
Afet — Tülay Köneçoğlu

Seslendirme Yönetmeni : Ömer Sinir

Müzik: Cem Tuncer — Nail Yurtsever — Efecan Tuncer

Karakter Tasarım: Varol Yaşaroğlu

Karakter Modelleme: Tuncer Çelik — Mevlit Bölükbaş

Animasyon Süpervizörü : Engin Fidan

Baş Animatörler : Mürsel Fındıkoğlu — Özer Azar — Ahmet Biber

Efekt Süpervizörü : Tahir Budak

Efekt: Oktay Soyyılmaz

Kurgu : Caner Dolgun

Animasyon :
Özer Azat
Emre Başkut
Ahmet Biber
Alper Durmaz
Mürsel Fındıkoğlu
Uğur Giritlioğlu
Orkun Sünör
Ercüment Tağ
Ali Burak Uysal

Arka Plan Sanat Yönetmeni: Murat Özkan

Arka Plan Çizim Ekibi:
Arif Aşık
Doruktan Turan
Murat Özkan
Sinan Arık

Arka Plan Renklendirme: Arif Aşık — Murat Özkan

Arka Plan Vektörleme: Pınar Bibin — Tuğba Topal

Storyboard: Çağlar Çalışlar

Ses Editörü: Ahmet Umut Kızılarslan

Ses Kayıt: Halil Ilgat

Sound Design: Caner Dolgun

Sound Mixaj: Ahmet Umut Kızılarslan

Seslendirme Stüdyosu: Sesli İşler

Kayınpeder şarkısı; Söz-Müzik: Ahmet Umut Kızılarslan