Türkiye’den tüm dünyaya komedi markaları

Yirmi yılı aşkın süredir, kesintisiz üretimi ile mizah konusunda uzmanlaşmış olan Grafi2000, çocuklar öncelikli olmak üzere markalaşan içerikler üretmektedir.

‘Grafi2000 Comedy’ programı ile Türkiye’de komedi içeriğine yeni bir yaklaşım getiren Grafi2000, fenomen haline gelen ‘Kaca Kafalar’; ilk yerli çizgi dizi Pembe & Mavi, Harbi Tivi, Acar Kafadarlar, Rüya’nın Günlüğü, Çınar gibi pek çok başarılı yapıma imza attı.

Grafi2000, ‘Fırıldak Ailesi’ ile yetişkin animasyonunun Türkiye’deki ilk örneklerinden birine imza attı. 2013 yılında bölümleri yayınlanan ‘Fırıldak Ailesi’, Türkiye’de beyaz perdede izleyicisi ile buluşan ilk yetişkin çizgi filmi oldu. Marka, onuncu senesinde kitapları ile raflarda yerini almakta. ‘Noel Dayı’, flaş animasyonun ilk örneklerinin verildiği doksanlı yıllarda büyük yankı uyandırmış ve bugün de nostaljik bir kült olarak bilinirliğini korumakta…

Çürük Ali Mikrop Necati, YouTube mecarasında yayın hayatına başlayan öncü içeriklerden oldu. Ağız bakım konusunda çocuklardaki dikkat çekici etkinliği ile yayıncılık dünyasında da büyüme kaydetmekte.

Cartoon Network’te yayınlanan ilk Türk çizgi filmi olan Kral Şakir, 360 derecelik marka stratejisi ile Türkiye’nin en sevilen çocuk markası olmayı başarmıştır. Kral Şakir sinema gişesinden yayıncılığa, lisanslı ürünlerden ratinglere pek çok farklı kategoride rekorlara imza atmaktadır. Grafi2000, ‘Süper Bir Takım’ ‘Varol Abi’ gibi yeni yapımlarla, Türkiye’den dünyaya açılan markalar üretmeye devam etmektedir.